26.4.11

Biraz yoğun, biraz yorgun,biraz......

Yukaridaki biraz sözcüklerini o kadar çok arttırabiliriz ki....... Her çeşit duygudan biraz edinmiş durumdayım son zamanlarda....

Öncelikle mesai saatinin içinde yazmamım sebebi faranjitim tavan yapması. Sabah erken saatlerde kendimi hastahaneye atıp, biran önce son 3 gündür yanma, kaşınma ve acıma belirtisi gösteren boğazım için bir çare bulmalarıydı. Birkaç ilaç ve dinlenme sonrası geceğini söyleyerek beni eve yolladılar. Belki yatıp uyumak daha iyi olacaktı ama ben TV karşısında zaping yapıp sabah rogramlarını izlemeyi tercih ettim.

Düğün işlerine gelirsek... Gerçek olan tek şey uzaktan götürememenin zorluğu. Evin eksiklerini tamamlamaya çalışıyorum ama aldığım bi çok ürünü eve götürüp götürüp kolilerle bırakmak nelerin eksik olduğunu bilmeme neden oluyor. Bir sonraki tatil olan 19 Mayısı en iyi şekilde değerlendrip artık küçük eşyalarında yerini almasını sağlamak lazım.
Kolaylık olması açısından internette bulunan birçok evlilik hazırlıkları için kurulan sitelerden bende küçük tüyolar almıyor değilim. Evden uzak olarak yapılabilecek en iyi yöntem eksikleri tespit edip kısıtlı zamanı iyi değerlendirmek olacaktır. Bende bunun için eve almam gereken araçları banyo, mutfak gibi gruplara ayırarak bir ihtiyaç listesi çıkarttım. Buradan temin ettiklerimi ve ileride temin edeceklerimin üzerlerini çizerek bir an önce toparlamaya çalışıyorum.
Bu yöntem zaman ve maddi anlamda ekonomik bir yol sağlıyor.


Gelinlik mevzusuna gelince, o başlı başına bir sorun işte en az 3 ay önceden bakmaya başlayın derim. Önce işe neler istediğinize tam emin olabilmek için bir çok modele bakmakla başlayabilirsiniz. Çünkü satış görevlisinin size sorduğu sorulardan bir tanesi bu ' Ne tarz birşey düşünüyorsunuz?' sizin düşüncelerinizden yola çıkarak ellerindeki en uygun gelinliği göstererek başlıyorlar.
Tabi birde şöyle bir konu var ki çoğu zaman hayalinizdeki gelinliğin size yakışmayacağı fikrine hazırlıklı olun. Bende hayalimdeki canlandırdığım birkaç ayrıntının bende hoş durmadığını farkettim.
Örneğin hep iki parça bir gelinlik düşünürken, tek parça A Hattı olan gelinliklerin daha hoş durduğunu keşfettim. Asla duvak düşünmezken beğendiğim gelinliğin duvakla daha çok tamamladığını ve kullanırsam çok daha iyi olacağına karar verdim. Çevremdekilerin çok fazla model deneme kararsız kalırsın yorumlarının tam tersine ben çok fazla gelinik denedikten sonra kendime tipime uygun olan gelinlik modellerinin neler olduğunu buldum.
En kötüsüde tamam bu dedikten sonra istenilen değişiklerin tamamlanması için 3 hafta bekledim sonuç istenilen hiçbirşeyin olmaması gibi beğendiğim güpürle hiç alakası olmayan bambaşka bir model ile karşıma çıktılar. Bir anlık şoktan sonra 'bu benim beğendiğim değil' dedikten sonra ' bunu beğendiğiniz' demeleri sonra kendilerininde hatalarını farketmeleri biraz zaman aldı.Hayal kırıklığı içinde 1 haftaiçinde düzeltilecek teminatı alıp eve tıpış tıpış geri döndüm.
Ve herzamanki savunma mekanizmamı kullanararak bunda da vardır bir hayır diyerek kendimi teselli ediyorum. Umarım bir kez daha şok yaşamam yoksa mağazaya gerekli şoku yaşatıcam.
Kna içinde mor renkte bir kınalık seçtim gelinlikle aynı tarihte teslim almam gerekiyordu. Kına kıyafetinde de istediğim değişiklerin olmaması sonuçu tekrar İzmir'e gönderilerek istenilen şekle gelmesi için bekleniyor. Bakalım ondane gibi şoklar yaşıcaz bekliyorum. Ayrıca kna için farklı bazı hazırlıklar peşideyim. aklımdakilerin hepsiniyapıyormuyum derseniz 'hayır' sadece temin edebildiklerim ve yetiştirebildiklerim kadarını...Yoğun iş temposu sonucunda yapmam gereken bir çok şeyi es geçerek uyumayı tercih ediyorum. Ne kadar doğru bir seçim olduğu tartışılır elbette bir çok iş yarım kalıyor. Gitgide sosyal yaşamdan uzaklaşıyorum. Aklımdaki bi çok fikir için üretme zamanı bulamıyorum. Bu hastalık sonrası biraz daha kendimi silkeleyip buna dur demeli ama dediğim gibi hazırlık ortamından uzak olmak çoğu zaman elimin kolumun bağlı olmasına neden oluyor.Anlatılacak o kadar çok konu varki hepsi başlı başına başlıklar oluşturur. Ama bunları buraya ne kadar aktarabilirim bilmiyorum. Bir sonraki tatil konusu ile karşınızda olacağım ....

0 DEDİLER Kİ .... =):

Yorum Gönder